fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Dil Eğitimi Alırken Çalışmak


Yurt dışında İngilizce öğrenmek ve olan dilinizi geliştirmek için yurt dışındaki dil okullarına gittiğinizde bazı ülkelerde çalışma izni verilmektedir. Bu çalışma izinleri genel olarak part – time yani haftalık 20 saat olmakla birlikte bazı durumlarda 40 saate çıkabilmektedir. Çalışma izni verilen bu ülkelerde çalışmak istediğiniz yerlere bireysel başvuru yaparak iş bulabilirsiniz. Bu sayede yurtdışında dil eğitimi alırken çalışmak imkanı elde edersiniz.

Dil eğitimi alırken aynı zamanda çalışabileceğiniz ülkeler şöyledir;

1. Malta’da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak

Senglea and Grand Harbor,Malta

2019 yılının başlarından itibaren gelen kuralla birlikte artık dil okulu eğitimi alan öğrenciler eğitimlerinin 13. haftası itibariyle part – time olarak çalışma hakkı elde ediyorlar.

Oldukça fazla turistik yoğunluğun olduğu Malta’da öğrencilerin çalışabilecekleri pek çok imkan bulunmaktadır.

Oteller, restoranlar,  cafe ve barlar bu anlamda en çok çalışılabilecek yerlerdendir.

malta-da-hangi-mevsim

Malta , çalışma iznini 13. haftadan itibaren verdiği için önerimiz minimum 24 haftalık dil kursuna gitmeniz olacaktır.

Böylece daha uzun süre orada olacağınız için iş bulma imkanınız çok daha yüksek olacaktır.

2. İrlanda’da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak

İrlanda'da Work & Study

İrlanda çalışma iznini uzun zamandır veren ülkelerden biridir. İrlanda’da çalışabilmek için minimum 25 haftalık dil okuluna kayıt olup uzun dönem vize almanız gerekmektedir. Bu sayede haftada 20 saat partime çalışma hakkı elde edersiniz. Work and Study programı olarak da bilinen bu programda çalışma alanı olarak herhangi bir kısıtlama bulunmamakla birlikte öğrencilerin yine yoğun olarak cafe ve restoranlarda çalıştığı görülmektedir.

Yurtdışında Okumak ve Çalışmak

İrlanda aynı zamanda 25 haftalık eğitim alan öğrencilere eğitim süresinin üstüne 8 haftalık süre daha eklemektedir. Bu 8 haftalık sürede ister orada kalarak tatil yapabilir, isterseniz de haftalık 40 saat ve üzerinde çalışabilirsiniz.

Saatlik asgari ücreti 9.85 euro olarak hesapladığınızda haftalık minimum kazancınızla oradaki yaşam giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

İrlanda’da aynı zamanda eğitim sürenizi, buna bağlı olarak da oradaki kalış ve çalışma sürenizi de hiç Türkiye’ye dönmeden uzatabilirsiniz. Bu sayede daha uzun süreli bir yurtdışı deneyimi elde etmiş olursunuz.

Sydney Dil Egitimi

Avustralya Dil Okulu Melbourne

3. Avustralya’da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak

Avustralya’da İngilizce dil eğitimi alırken aynı zamanda part time olarak çalışabilirsiniz.

Minimum 16 ve daha üzeri haftalık eğitime katıldığınızda başvuru yapılan öğrenci vizesi sahiplerine tanınan bu hakla oradaki yaşam masraflarınızın bir kısmını çıkartarak hem sosyal anlamda İngilizcenizi daha çok geliştirebilir hem de bütçenizi çok sarsmadan eğitim alabilirsiniz.

Meslek gruplarına göre değişen asgari ücret miktarlarına bakıldığında cafe ya da restoranlarda garsonluk yaptığınızda saatlik minimum 14 Avustralya doları kazanarak, eğitim alırken harcayacağınız cep harçlığınızı çıkartabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.