fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Chicago’da Dil Eğitimi

İngilizce dil eğitimi almak isteyenlerin en uğrak noktalarından biri olan Amerika’da, Amerikan Rüyasını yaşamak için seçebileceğiniz en güzel şehirlerden biri Chicago’dur. Chicago’da Dil Eğitimi her bütçeye uygun seçenekler sunan onlarca eğitim kurumu olmasından ve en popüler Amerika lokasyonlarından birisi olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Amerika’nın kuzeyinde yer alan şehir, Illinois eyaletindedir.Windy City takma adıyla da bilinen şehir, her mevsim çıkan rüzgarlarıyla meşhurdur. Dünya sıralamasındaki en iyi üniversitelere ev sahipliği yapması bakımından öğrencilerin yoğun olduğu şehirlerden bir tanesidir. Chicago, Jazz müziğin başladığı ve ilk kez meşhur olduğu şehirdir. Müzik severler ve çeşitli organizasyonlara katılmak için bulunmaz bir şehirdir. Avrupa’da ve ülkemizde pek yaygın olmayan sporların da çok popüler olduğunu ve Chicago’nun spor severler için bir cennet olduğunu da hatırlatalım. Chicago Bulls basketbol takımına, Hawks hokey takımına, Cubs ve White Socks beyzbol takımlarına ev sahipliği yaptığını bu sporları takip etmeyenlerimiz dahi duymuşuzdur.

Chicago’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz bazı Dil Okulları

Kaplan Dil okulları

ELS  Dil Okulları

Stafford House Dil Okulları

 

Armada Grandee Kaplan, ELS ve Stafford House’nin resmi kayıt acentesidir.

 

Chicago’da Dil Eğitimi Almak için nedenler

-Nüfus bakımından Amerika’nın en kalabalık 3. Şehridir. Bu yüzden çok fazla milletten insanlarla arkadaşlık kurup kendinizi kültürel açıdan geliştirebilirsiniz.

Chicago Üniversitesi, DePaul Üniversitesi, Illinois Teknoloji Enstitüsü gibi dünyaca sayılı üniversiteleri barındırır.

-Akademik anlamda parlayan bir şehir olmasından dolayı pek çok kaliteli dil okulu mevcuttur.

-Üniversitelerde ya da College’larda sertifika programlarına katılabilirsiniz.

-İş merkezlerinin fazlalığı açısından kariyer anlamında bir yükseliş sağlayabilirsiniz.

-Şehir çok planlı ve düzenlidir.

-Bulunduğu konum dolayısıyla 2 saatte New York’a uçakla ulaşıp, hafta sonunuzu değerlendirebilirsiniz.

 

-Sosyal hayat açısından oldukça eğlencelidir. Şehrin merkezindeki eğlence mekanlarından, çeşit çeşit müzelere ve sanat etkinliklerine katılıp, kültürel olarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

-Şehrin her yerine yayılmış yemyeşil parklarda arkadaşlarınızla kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

-Michigan Gölü’nün sahilinde güneşlenip, açık deniz gibi görünen gölde yüzebilirsiniz.

 

-Navy Pier Parkından kalkan tekne turlarına katılıp, Chicago’daki gün batımını izleyebilirsiniz. Aynı zamanda limandaki Açıkhava alışveriş merkezinde dünyaca ünlü markalardan alışveriş yapıp, Shakespeare Tiyatrosu’nu gezebilirsiniz.

-1997 yılına kadar Dünyanın en yüksek binası unvanına sahip olan SkyDeck Tower’ın 103. Katındaki cam balkondan tüm şehri izleyebilirsiniz.

-Şehrin en büyük parkı olan Milennium Park’ta her gün gerçekleşen pek çok farklı etkinliklere katılabilirsiniz.

-Chicago’nun sembolü haline gelen, kimilerinin bir buluta, kimilerininse bir fasulye tanesine benzettiği Cloud Gate heykelinde, gökyüzündeki bulutları  ve gökdelenleri birleştirerek fotoğraf çekilmeyi unutmayın!

 

 

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.