fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Cambridge’de Dil Eğitimi

Cambridge’de Dil Eğitimi artık çok daha kolay, İngilizcenin ana vatanı olan İngiltere’de dil eğitimi almak için yüzlerce sebep sıralanabilir. Fakat bunun yanı sıra hangi şehirde, hangi önceliklerle eğitim almak istediğiniz de önemlidir.

Cambridge, adını Cam nehrinin üzerindeki köprüden alan bir şehirdir. Üniversitesiyle ünlenen şehir, bozulmamış doğası ve zengin sosyal yaşamıyla öğrencilerin eğitim açısından bir numaralı merkezlerinden biridir.

İlk olarak akla gelen, dünyanın en iyi 5 üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi’ne adını veren şehir, öğrencilerin bir numaralı merkezlerinden biridir. Cambridge Üniversitesi’nin bahçesinde, okul takımıyla futbol oynayabilir, kocaman kampüsün yemyeşil bahçesinin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca üniversitenin yaptığı tüm etkinliklere katılıp, kampüs hayatını bir de orada yaşayabilirsiniz.

Cambridge Dil Okulları

Kaplan International Cambridge

EC Cambridge

LSI Cambridge

St Giles Cambridge

Embassy English Cambridge

Stafford House Cambridge

Studio Cambridge

Cambridge’de Gezilecek Yerler

Londra’ya yaklaşık 1 saatlik mesafede olan şehir, sosyal ve kültürel etkinlikler bakımından oldukça hareketlidir. Tiyatroları, müzeleri, nehirleri, üniversiteleri gezerek her gün yeni bir aktiviteye dahil olabilirsiniz.

Backs

Cambridge Museum of Technology

Cambridge University Museum of Zoology

Fitzwilliam Müzesi

Trinnity College

Queen’s College ve Matematik Köprüsü

Peterhouse College

Mary Kilisesi

Cambridge’de Ulaşım

Çok düzenli bir şehir olan Cambridge’de ulaşım oldukça kolaydır. Öğrencilerin yoğun olması, şehirde bisiklet kullanımı üst düzeylerde tutmaktadır. Gittiğinizde çok uygun fiyata alabileceğiniz 2. el bir bisiklet sizi orada çok güzel maceralara çıkaracaktır.

Bisikletin yanı sıra şehirde otobüs ulaşımı da oldukça yaygın ve kolaydır. Gitmek isteyeceğiniz her yere rahatlıkla otobüs bulabilirsiniz.

Cambridge’de Konaklama

Konaklama açısından aile yanı konaklamaların popüler olduğu lokasyonda, odalarınız ferahlığıyla içinizi ısıtacak. Ailelerin cana yakın olması, iletişim açısından sorun yaşamayacak olmanız, dil eğitimi alan bir öğrenci için en önemli noktalardan bir tanesidir. Ayrıca kira açısından karşılaştırıldığında İngiltere’nin diğer büyük şehirlerine oranla çok uygun fiyatlarda konaklarsınız.

Cambridge’de Gece Hayatı

Öğrenci nüfusunun fazla olması sebebiyle Cambridge’de gece hayatı da oldukça hareketlidir. Dil eğitimine giden öğrenciler gündüz yapacağı birçok aktivite olacağı gibi gece de eğlenmeye ve hareketli olmaya devam eder.

 

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.