fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Boston’da Dil Eğitimi

Amerika’da dil eğitimi düşünen kişiler için Boston’da Dil Eğitimi en çok tercih edilen seçenektir. İnsanların özellikle eğitim noktasında tercih ettikleri şehirlerin başında Boston gelmektedir. Boston; Harvard Üniversitesi, MIT, Boston Üniversitesi gibi dünya sıralamasının öncülerini oluşturan üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Bünyesinde çok fazla üniversite, kolej ve dil okulu barındıran tam bir öğrenci şehri olan Boston’da Dil Eğitimi için siz de harekete geçin!

Boston, Amerika Birleşik Devletleri’nin New England bölgesinde bulunur ve Massachusetts eyaletinin başkentidir. Nüfus bakımından Amerikan’ın en kalabalık 10 büyük şehrinden biridir. Hızla gelişen ve büyüyen şehir son yıllarda çok fazla göç almıştır.

Boston’da Dil Eğitimi

Boston’da Dil Okulu çok avantajlıdır. Boston hem New York’a yakın olması hem de New York kadar pahalı ve karmaşık olmamasından dolayı öğrencilerin gözde şehridir. Bünyesinde oldukça fazla dil okulu barındırmaktadır.

ELS

KAPLAN INTERNATIONAL

EC

LSI

FLS

KINGS EDUCATION

STAFFORD HOUSE

SPRACHCAFFE

NESE

TALK

Boston’da Konaklama

Boston’da Dil Eğitimi’ne katılacak öğrenciler için Boston’da Konaklama seçenekleri farklı alternatiflerdedir. Dil okullarının öğrencilere sundukları yurtlarda ya da aile yanlarında kalabilirler. Boston da aile yanı konaklama mesafeleri ortalama 50-60 dakika arası gelebilir. Yurt konaklamalar okullara daha yakın olmaktadır. Bazı okulların yurtları 5-10 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Boston’da Ulaşım

Boston’da trafik yoğunluğu oldukça fazladır. Şehrin sokaklarının dar olması, yolların nispeten bozuk olması ve kısıtlı otopark imkanlarından dolayı Boston’da Ulaşım sıkıntılı olabilmektedir. Otopark ücretlerinin fazla olmasından dolayı, Boston’da Ulaşım için toplu taşımada tramway oldukça pratik ve ucuz bir seçimdir. Eyalet toplu taşıma açısından Amerika’nın en gelişmiş 4. şehridir. Charliecard adını verdikleri elektronik kart ile rahatça seyahat edebilirsiniz.

Toplu taşıma olarak diğer seçenekler ise metro ve otobüstür. Boston’da metro sistemi ülkenin en eskilerindendir. Şehirde sık sık kullanılan otobüsler ise tramwaya göre biraz daha pahalıdır.

Boston’da Taksi çok sık kullanılmamaktadır. Çünkü en pahalı taksi tarifeleri buradadır diyebiliriz.

Boston’da Gezilecek Yerler

Prudential Towers and John Hancock Building: Bu iki bina Boston’un en yüksek binalarıdır.Boston’a gelen turistler bu iki binadan şehri seyredip Prudential Towers binasının en üst katında yemek yiyebilirler.

Newbury Street: Boston kalbi olarak bilinen caddedir. Üzerinde çok sayıda ünlü markaların bulunduğu mağazalar, lokantalar, sanat galerileri görebilirsiniz.

Theater District: Çok eski zamanlardan kalan çok sayıda tiyatro binası tarihi dokusuyla görülmeye değer bir özellik taşıyor.

Quincy Market ve Faneuil Hall Marketplace: Boston’a giden herkesin ilgi gösterdiği çok eski bir geçmişe sahip festivallerin yapıldığı, sokak satıcıların ve lokantaların yer aldığı bir pazardır.

New England Aquarium: Bölgedeki en büyü akvaryumdur. Çok sayıda deniz canlısına ev sahipliği yapmaktadır.

Salem: Boston’un kuzeyinde bulunan küçük bir kasabadır. Dünyaca ünlü Cadılar Bayramı bu kasabada düzenlenmektedir. Her yıl 13 Ekim de kutlanan bayram Salem kasabasını oldukça hareketlendirmektedir.

 Boston’da İklim

Eyalet genel olarak nemli bir havaya sahiptir. Kışları bol yağışlı ve oldukça soğuktur. Şehirde don olayları fazlaca yaşanır. Yazları ise ılıman bir havaya sahiptir. 4 mevsimin de yaşandığı şehirlerdendir.

Boston’da Gece Hayatı

Şehir genel olarak öğrenci şehri olduğundan gece hayatı oldukça renklidir. Kışın dahi gece kulüplerinin önünde giriş için uzun kuyrukta bekleyebilirsiniz. Müzik ve Dj performanslarının oldukça iyi olduğu gece kulüplerinde Türkçe pop müzikler de duymanız mümkün.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.