fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Avustralya’da Dil Eğitimi

Avustralya’da Dil Eğitimi

Avustralya, Güney yarım kürede bulunan ve dünyanın 6. büyük ülkesidir. Yurtdışı Dil Eğitimi düşünen öğrenciler için en çok tercih edilen seçeneklerden biri de Avustralya’da Dil Eğitimi almaktır. Resmi dili İngilizcedir. Para birimi ise Avustralya Dolarıdır. Başkenti Canbera’dır. Dünyanın en zengin 5. ülkesidir ve yaşam kalitesi de oldukça yüksek olan bir kıta ülkesidir. Avustralya’da eğitim kalitesi de çok iyidir. Birçok üniversite ve dil okuluna ev sahipliği yapar. Özellikle uluslararası öğrenciler tarafından, verdiği kaliteli eğitimden dolayı çok rağbet görmektedir. Avustralya’da Dil Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak için bize whatsapp üzerinden mesaj gönderebilirsiniz.

Neden Avustralya’da Dil Eğitimi ?

Dil eğitiminiz için Avustralya’yı tercih etmenizde birçok sebep sıralayabiliriz.

Avustralya’daki Dil Okulları

1. Sydney Dil Okulları

2. Melbourne Dil Okulları

3. Brisbane Dil Okulları

4. Gold Coast Dil Okulları

Avustralya’da Konaklama

Dil eğitimine katılan öğrenciler okulların ayarladıkları aile yanlarında, yurtlarda veya öğrenci evlerinde kalabilirler. Aile yanları daha ekonomik olduğundan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca Ailelerin yerel dilleri de İngilizce olduğundan öğrencilerin pratik yapma şansları oldukça fazladır.

Avustralya’da Ulaşım

Avustralya’da Ulaşım oldukça sistematik ve rahattır. Trafiğin soldan aktığı ender ülkelerdendir. Avustralya’da otobüs, vapur, metro oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Uluslararası öğrencilerin en fazla tercih ettiği ulaşım ise Austrailpass adı verilen 14-21-30 günlük olarak alınabilen ve Avustralya’da sınırsız tren yolculuğu yapmaya yarayan ulaşım şeklidir.

Avustralya’da Görülecek Yerler

Sydney Opera Binası

Sydney Liman Köprüsü

Avustralya Savaş Anıtı

Kraliçe Victoria Binası

Darling Limanı

Ulusal Vietnam Veterans Müzesi

Ballarat Sanat Galerisi

Port Arthur Tarihi Alanı

Uluru

South Bank Parkland

Kakadu Ulusal Parkı

Hayvanat Bahçeleri

Avustralya’da Gece Hayatı

Avustralya’nın gece hayatı oldukça renklidir. Gündüz dil eğitimine katılan öğrenciler akşamları eğlenmek için barları, Pubları ve canlı müzik yapan mekanları toplanma yeri olarak tercih ederler. Özellikle Sydney’de gece hayatı daha hareketlidir.

Sydney’de eğlenebileceğiniz bazı mekanlar

Melbourne’de eğlenebileceğiniz bazı mekanlar

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.