fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Avustralya Dil Okulu Programları

Avustralya Dil Okulu Programları

Avustralya dil okulu programları özellikle Türkiye kış ayını yaşarken Avustralya yaz ayını yaşadığını için tercih edilebilir. Avustralya’nın Türkiye’ye uzak olması öğrencilerin orayı uzun süreli dil eğitimi programı için tercih etmesini sağlarken, dil eğitimi alan öğrencilere verilen yasal çalışma izni de öğrencileri teşvik etmektedir.

Genel İngilizce Programı

Avustralya’daki dil okullarının hepsinde mevcut olan bir program türüdür. Dil okullarına göre değişmekle birlikte çoğunlukla Genel İngilizce Programı haftalık 20 ders verilmektedir. Program; öğrencilerin gramer, konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerilerini geliştirmesine yönelik dizayn edilmiştir. Öğrencilerin genel olarak var olan İngilizcelerini geliştirmeleri ya da en baştan dili öğrenmeleri için uygun olan bir program türüdür. Bu programa maksimum 12 hafta katılma koşulu vardır ve turist vizesi ile gidilebilinir. Öğrenci vizesi için uygun bir program türü değildir.

Yoğun İngilizce Programı

Yoğun İngilizce programının Genel İngilizce programından farkı; ders saatinin biraz daha fazla olmasıdır. Programın kapsamı genel olarak aynıdır ancak alınan ders saati fazla olacağı için öğrenciler, daha kısa zamanda daha hızlı dil gelişimi sağlayabilmektedir. Dil okullarına göre değişmekle birlikte haftalık 25, 28 ya da 30 ders şeklinde organize edilmektedir. Avustralya’daki bazı dil okullarının Yoğun İngilizce Programlarında seçmeli dersler olabilmektedir. Avustralya öğrenci vizesi için minimum yoğun İngilizce programına katılım şarttır.

IELTS Programı

IELTS uluslararası geçerliliği olan bir sınavdır. Sınav sonucunda elde edilen skorun geçerliliği ise 2 yıldır. Avustralya’daki dil okullarında IELTS programı mevcuttur ve haftalık 28 ya da 30 ders şeklinde IELTS eğitimi verilmektedir. Ancak dil okuluna göre farklılık gösteren konu şu ki; bazı dil okullarında IELTS eğitimi 20 ders Genel İngilizce’ye ek olarak 8 ya da 10 ders IELTS eğitimi şeklinde verilirken, bazı dil okullarında 28 ya da 30 dersin tamamı IELTS eğitimi şeklinde olmaktadır.

Akademik Amaçlı İngilizce Programı

Genellikle yurtdışında üniversite okumayı ya da yüksek lisans yapmayı planlayan öğrenciler için uygun olan program türüdür. Ancak Türkiye’de akademik kariyer yapmayı planlayan öğrencilerin de tercih ettiği bir programdır. Öğrencilerin akademik anlamda dil becerilerini geliştirmelerine yönelik ders müfredatıyla eğitim verilir. Haftalık 28 ya da 30 ders şeklinde, yoğun eğitim şeklinde düzenlenmiştir.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Avustralya Dil Okulu Programları, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!