fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Almanya’da Yüksek Lisans Yapmak

Almanya’da Yüksek Lisans Yapmak

Almanya eğitim anlamında dünyanın önde gelen ülkelerindendir. Üniversiteyi bitirdikten sonra Almanya’da yüksek lisans yapmanız size Almanya’da büyük fırsatlar sunmaktadır. Almanya’da yüksek lisans yapmak istemeniz halinde ülke olarak sizlere ücretsiz ya da belirli bir harç ücreti ödeyerek eğitim alma imkanı sunulmaktadır. Almanya’da Yüksek Lisans için ücretsiz eğitim almakta birlikte dil konusunda da kendinizi geliştirmiş olacaksınız.

Almanya’da Eğitim

Üniversite sıralamalarına bakıldığında Almanya ilk 500 üniversite arasına 50 üniversitesini yerleştirerek üst düzey bir eğitim imkanı sunmaktadır. Dil anlamında derslerin Almanca olması da yüksek lisans eğitimi sırasında sizlere artı bir değer katacaktır. Almanya’da Yüksek Lisans eğitimi için kesinlikle aranan belirli lisans bölümleri yoktur. Mühendislik, sosyal bilimler gibi birçok farklı lisans türlerindeki eğitiminize devam edebilirsiniz.

Dünya üzerinde gelişmiş bir teknoloji ve sanayiye sahip olan Almanya vermiş olduğu yüksek lisans eğitiminin yanı sıra da sizlere çalışma imkanı sunmaktadır. Gelişen teknolojik markalarda ya da şirketlerde iş bulma durumunuz olması halinde ilerleyen dönemlerdeki iş hayatınızda bambaşka kapıları açmış olacaksınız. Aynı zamanda Almanya’da Yüksek Lisans eğitimi alırken ya da mezuniyet sonrasında 1 yıl içerisinde iş bulmanız halinde Almanya sizlere hem çalışma hem de ikamet izni vermektedir.

Eğitim dilinin Almanca olması sizlere büyük bir artı değer olarak geri dönecektir. Almanca dünya üzerinde konuşulmakta olan ve ticaret alanında sıklıkla kullanılan en yaygın dillerden biridir. Almanya’da Yüksek Lisans eğitimi sırasında almış olacağınız akademik seviyedeki Almanca ve İngilizce eğitimleri ile birlikte de dil seviyenizi geliştirme imkanına sahip olacaksınız.

Almanya’da Nerede Kalacağım? 

Almanya’da yabancı öğrenciler için birçok ev imkanı bulunmaktadır. Yabancı öğrenciler için yurt imkanı ilk etapta olmasa da 6 aylık bir süreden sonra mümkün olabilmektedir. 

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.