fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Hamburg’ta Üniversite Okumak


Almanya’da üniversite okumak dünya çapında pek çok öğrencinin tercih ettiği bir seçenektir. Çünkü gerek ekonomisi ile gerek eğitim sistemi ile Almanya, Avrupa’nın ve dünyanın öne çıkan ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu yazımızda Hamburg’ta Üniversite Okumak ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

hamburgta-universite

Hamburg

Hamburg Almanya’nın ikinci büyük şehri ve özel statüde olan şehir eyaletlerinden biridir.

Elbe Nehri üzerinde yer alan Hamburg Limanı, Almanya’nın en büyük limanı olma özelliğine sahiptir.

Metropoliten özelliğiyle Hamburg aynı zamanda önemli bir ticaret merkezidir.

Eğitim ve İş Hayatı

Hamburg sahip olduğu dünya çapında tanınır ve başarılı üniversiteleri ile bir üniversite şehri olma özelliğini taşır. Hamburg’ta yer alan 7 üniversite özellikle ekonomi ve lojistik alanlarında ön plana çıkmaktadır.

Hamburg dünya üzerinde en yaşanılabilir şehirler arasında yer almakla birlikte, ekonomisi oldukça gelişmiştir. Avrupa’nın en büyük limanına sahiptir ve bu liman yoğun olarak petrol, teknolojik ürünler ile otomobil ithalatı ve ihracatı için kullanılmaktadır. Böyle önemli bir ticaret merkezi olan Hamburg önemli ölçüde istihdam olanaklarına sahiptir.

Hamburg'ta Üniversite

hamburgta-universite-egitimi

Sosyal ve Kültürel Hayat

Hamburg hem yaz hem kış sosyal hayatın çok canlı olduğu ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir şehir. Öğrenciler ücretsiz yürüyüş turları ile şehri keşfe çıkabilir, sayısız sanat ve kültür aktivitesine katılabilirler. Gezilecek ve keşfedilecek yerlerin sınırsız olması nedeniyle Hamburg, öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerdendir. Alman Postasının mutluluk atlası verilerine göre Hamburg, Almanya’nın en mutlu şehirlerinden. Refah düzeyi de şehirde oldukça yüksek. Bu özellikler göz önünde tutulduğunda eğitim için Hamburg’u tercih edecek öğrenciler, sosyal anlamda rahat edeceklerine emin olabilirler.

Konaklama

Her ne kadar kira ücretleri Hamburg’ta biraz yüksek olsa da, büyük bir şehir olması sebebiyle daha çok konaklama seçeneği mevcuttur. Her bütçeye göre konaklama bulmak mümkün olabilir.

Öğrenciler üniversite yurtlarını ya da özel yurtları tercih edebilecekleri gibi paylaşımlı apartmanlarda da kalabilirler. Hamburg çok sayıda öğrenciye en sahipliği yapan bir öğrenci şehridir. Bu nedenle de insanları öğrenciye alışkındır.

hamburgta-universite-okumak

hamburg-university

Ulaşım

Hamburg’a Türkiye’den uçakla ortalama 2.30-3 saatte ulaşılabilmek ile birlikte doğrudan seferler de mevcuttur. Şehir içinde ulaşım imkanları oldukça geniş ve rahattır. Öğrenciler üniversiteye dönemlik ortalama 200-300 Euro arası bir harç ücreti öderler ve bu ücret karşılığında sahip olacakları “Semester Ticket” ile ulaşımdan ücretsiz ve sınırsız faydalanabilirler.

Almanya’da Üniversite Eğitimi ile ilgili olarak detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.