fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Almanya’da Üniversite Eğitimi Alınabilecek Şehirler – Frankfurt


Almanya’da üniversite okumak dünya çapında pek çok öğrencinin tercih ettiği bir seçenektir. Çünkü gerek ekonomisi ile gerek eğitim sistemi ile Almanya, Avrupa’nın ve dünyanın öne çıkan ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu yazımızda Almanya’da Üniversite Eğitimi Alınabilecek Şehirler – Frankfurt ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

almanyada-universite-egitimi-alinabilecek-sehirler

Frankfurt’ta Üniversite

Almanya’da Üniversite Eğitimi Alınabilecek Şehirler arasında olan Frankfurt, Main nehri üzerinde yer alır ve Hessen eyaletinin en büyük şehridir. Asıl adı Frankfurt am Main olup Main üzerindeki Frankfurt anlamına gelmektedir. Avrupa Merkez Bankası başta olmak üzere pek çok diğer bankayı da barındıran Frankfurt, Avrupa’nın ekonomi merkezi olarak anılmaktadır.

Eğitim ve İş Hayatı

Frankfurt’ta bulunan üniversiteler ekonomi ve finans bölümleri ile dikkat çekmektedirler. Frankfurt’un Avrupa’nın ekonomi merkezi sayılması, dünya genelindeki hemen hemen her bankanın bu şehirde bir şubesinin olması ve en önemlisi Avrupa Birliğinin ekonomi ve para politikalarını yöneten Avrupa Merkez Bankasının bu şehirde bulunması üniversitelerin bu alanda gelişmesinde etkili olmuştur. Ekonomi ve finans alanında akademik ilerlemek ya da kariyer yapmak isteyen öğrenciler için Frankfurt tercih edilebilecek iyi bir seçenek olacaktır.

almanyada-universite-egitimi-alinabilecek-sehirler

almanyada-universite-egitimi-alinabilecek-sehirler

Sosyal ve Kültürel Hayat

Frankfurt, Hessen eyaletinin en büyük ve kalabalık şehridir ama diğer büyük Almanya ülkelerine kıyasla biraz daha küçük ve sakin kalmaktadır. Yapısına dokunulmamış tarihi binalar şehrin sokaklarında yürürken dikkat çekmektedir. Diğer tarafta da büyük gök delenler yer almaktadır. Frankfurt kültürün ve modern dünyanın kesiştiği bir merkezdir. Frankfurt her yıl düzenlenen çok sayıda fuar ile de dikkat çekmektedir. Şehir, öğrencilerin kendilerini çok fazla geliştirme olanağı bulmasına katkı sağlamaktadır.

Konaklama

Frankfurt’ta öğrenciler için geniş konaklama seçenekleri vardır.

Bunlar üniversite yurtları, özel yurtlar ya da paylaşımlı apartmanlardır.

Zamanında başvurulduğu takdirde üniversitenin konaklama seçeneği olan yurtlardan faydalanmak hem kolay hem avantajlı olacaktır.

Paylaşımlı apartman tercih etmek isteyen öğrenciler için ise seçenekler oldukça fazladır.

almanyada-universite-egitimi-alinabilecek-sehirler

Almanya'da Üniversite Okumak için 10 Neden

Ulaşım

Almanya ulaşım standartları konusunda dikkat çeken örnek bir ülkedir. Bu standartlar Frankfurt şehrinde de korunmaktadır ve ulaşım oldukça düzenli ve kolaydır. Öğrenciler okula dönemlik ödedikleri harç sayesinde Frankfurt’ta ve tüm Hessen eyaletinde toplu taşıma imkanlarından ücretsiz ve sınırsız faydalanabilmektedirler. Frankfurt’un hava alanı Almanya’daki en büyük hava alanlarındandır. Oldukça modern ve düzenli bir yapıya sahip Frankfurt hava alanı çok büyük olması itibariyle ilk başta kafa karışıklığına sebep olabilir. Ama bu karışıklığın üstesinden belirli noktalarda yolculara bilgi vermek için duran görevlilere danışılarak gelinebilir.

Almanya’da Üniversite Eğitimi ile ilgili olarak detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.