fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Almanya’da Dil Okulu için En Çok Tercih Edilen Şehirler


Globalleşen dünyada İngilizceden sonra dünyada en yaygın konuşulan dillerden biri olan Almanca özellikle Türk öğrenciler arasında da oldukça popülerdir. Hatta Türkiye’de İngilizceden sonra ikinci dil olarak akla gelen ilk dil Almancadır. Almancanın bu kadar popüler olmasının sebeplerinden bazıları, Almanya’da verilen üniversite eğitiminin çok kaliteli olması, uyguladığı göç politikalarıyla mesleğini Almanya’da icra etmek isteyen insanların varlığı gibi unsurları sayabiliriz. Üstelik Almanya çok güçlü ve gelişmiş bir ülkedir Herkesin görmek isteyeceği, kaliteli eğitim alabileceği refah ülkelerin başında gelir. Almanca öğrenmek için Almanya’da yaşamanıza gerek yok. Türkiye’de özellikle mühendislerin çalışabileceği Alman ortaklı şirketlerde iş fırsatları bulunması Almancayı bu kadar popüler kılan nedenlerden başka biri. Bakalım Almanya’da Dil Okulu için En Çok Tercih Edilen Şehirler Hangileri ?

Almanya’da dil eğitimi almak isteyen bir öğrenci ilk olarak şehir tercihi yapmalıdır.

Malum göçlerden sonra hemen her birimizin Almanya’da bir akrabası veya bir tanıdığı illa ki vardır. Bu şehirlerde dil okulu bulmak belki sizi bir nebze konaklama ve yaşam masrafları adına rahatlatabilir.

Tanıdığınız yoksa da dert değil. Her bütçeye uygun dil okulu bulmak Almanya’da mümkün.

Almanya’da Dil Okulu için en çok tercih şehirler:

testdaf sınavı nedir

Almanya'da Dil Okulu için En Çok Tercih Edilen Şehirler

1. Berlin

Avrupa’nın New York’u benzetmesi yapılır. Özgürlükler şehridir. Kozmopolit yapısıyla bir yabancının rahatça yaşayabileceği en güzel şehirlerden bridir. Şehrin tarihi dokusu, yemyeşil parkları, kültür-sanat etkinlikleriyle sizi hemen içine alacak bir şehir. Çok kaliteli üniversitleri de barındırdığı için çok fazla yabancı öğrencinin yaşadığı Berlin her bütçeye hitap eder. Berlin’de bulunan ve en çok tercih edilen dil okulları; DID, GLS, The Language Gallery, Eurocentres gibi okullardır.

2. Munih

Başkent Berlin’den sonra Almanya’nın en bilinen ve en büyük şehirlerinden biridir. October Fest denince akla gelen şehirdir. Şehrin tertemiz, yeşil, tarihi görüntüsü insana huzur verir. Münih’te refah seviyesi oldukça yüksektir. Bu anlamda yaşam maliyetleri anlamında Berlin’e göre bir tık daha pahalıdır. Yine çok kaliteli bir şekilde dil eğitimi alabileceğiniz rüya gibi bir şehirdir. Münih’te en çok tercih edilen dil okulları; DID, Sprachcaffe, Carl Duisburg Munih.

munih-te-universite-egitimi

almanyada-universite-egitimi-alinabilecek-sehirler

3. Frankfurt

Almanya’nın finans merkezi olarak bilinir.

Avrupa Merkez Binası, Alman Federal Bankası gibi kurumları içinde barındırır.

Finans yanında sosyal ve kültürel anlamda da çok gelişmiş bir şehirdir. Frankfurt’ta en çok tercih edilen dil okulları; DID, Sprachcaffe.

4. Hamburg

Almanya’nın ikinci büyük şehri olan Hamburg aynı zamanda bir liman kentidir.

Ticaretin gelişmiş olması sebebiyle her sene birçok yabancı ağırlamaktadır.

Çok fazla kültürel ve sosyal aktivite içeren şehir huzurlu bir görünüme de sahiptir. DID, en çok tercih edilen dil okullarından biridir.

hamburg-university

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.