fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Almanya Stuttgart’ta Üniversite Eğitimi


Almanya’da üniversite okumak dünya çapında pek çok öğrencinin tercih ettiği bir seçenektir. Çünkü gerek ekonomisi ile gerek eğitim sistemi ile Almanya, Avrupa’nın ve dünyanın öne çıkan ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu yazımızda Almanya Stuttgart’ta Üniversite Eğitimi ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Almanya Stuttgart'ta Üniversite Eğitimi

Stuttgart

Baden – Württemberg eyaletinin başkenti olan Stuttgart, Almanya’nın en büyük 6. şehridir. Özellikle ticaret konusunda Almanya’da en aktif şehir olarak kabul edilir. Oldukça dağlık bir arazi üzerinde yer alan şehir, birçok tarihi kale ve saray gibi mimari yapılara sahiptir. Otomobil müzeleri Stuttgart’ta özellikle ziyaret edilmesi gereken noktalardandır. Tarihi yapıların yanı sıra şehir içinde modern mimarinin de en güzel örnekleriyle karşılaşmak mümkündür. Stuttgart; tarih, sanat, modern mimari ve ticaretin iç içe geçtiği benzersiz bir şehirdir.

Eğitim ve İş Hayatı

Porsche, Mercedes – Benz, Bosch ve SAP gibi dünya devi markaların genel merkezleri Stuttgart’ta bulunmaktadır.

Şehirde otomobil ve elektronik ürünlerin üretildiği çok işler bir endüstri merkezi oluşmuştur.

Stuttgart borsası Almanya’nın ikinci büyük borsasıdır.

Şehir tüm bu özellikleri ile zengin ve refah bir yapıdadır.

Teknik alanlarda Almanya’nın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Stuttgart Üniversitesi TU9 üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Stuttgart üniversiteleri teknik ve teknoloji alanlarında, mühendislik bölümlerinde ön plana çıkmaktadır.

Bu üniversitelerde okuyan öğrenciler Stuttgart’ta bulunan önemli endüstri ve sanayi firmalarında staj ve iş imkanı bulmaktadırlar.

Almanya Stuttgart’ta Üniversite Eğitimi almanın diğer avantajarı ile devam edelim.

Almanya Stuttgart'ta Üniversite Eğitimi

Çoğu devlet ya da özel yüksek öğrenim kurumu sanayi bölgesindeki büyük firmalara teknik eleman yetiştirmeyi hedeflemektedir. Baden – Württemberg eyaletindeki diğer üniversiteler gibi Stuttgart’taki üniversitelerin de AB dışından gelen öğrencilerden aldıkları dönemlik harç miktarı daha fazladır.

Almanya Stuttgart'ta Üniversite Eğitimi

almanyada-universite-egitimi-alinabilecek-sehirler

Sosyal ve Kültürel Hayat

Stuttgart; opera ve bale, tiyatro ve festivaller ile zengin çeşitlilikteki müzeleriyle tam bir kültür başkentidir. Şehirde gezilip görülecek çok fazla tarihi yapı vardır. Refah düzeyi yüksek olan ve çok sayıda öğrenci barındıran Stuttgart, hareketli bir sosyal hayata sahiptir. Büyük şehirlerde yaşamaya alışkın, eğitim hayatında sürekli gezmek, görmek, yeni şeyler öğrenmek ve yeni insanlarla tanışmak isteyen öğrenciler için Stuttgart en iyi seçeneklerden biridir.

Konaklama

Diğer alman şehirlerindeki konaklama seçenekleri Stuttgart’ta da mevcuttur. Bunlar üniversite yurtları, özel yurtlar ve paylaşımlı öğrenci apartmanlarıdır. Stuttgart, konaklama temin etme konusunda sıkıntılı olan bölgelerden birindedir. Burada yoğun nüfus ve özellikle öğrencilerin çok fazla olması bunun başlıca sebeplerindendir. Bu nedenle konaklama başvurularının mümkün olan en erken tarihte yapılmasını tavsiye ederiz. Özellikle üniversite yurtlarına başvuracak olan öğrencilerin vizelerini alır almak başvuru yapmaları yerinde olacaktır, çünkü vizesini almamış öğrencilere yurt çıkma ihtimali biraz daha düşüktür.

Yurtdışı Yaz Okullarına Kimler Katılabilir ?

Almanya Stuttgart'ta Üniversite Eğitimi

Ulaşım

Stuttgart hava alanı oldukça büyüktür ve yılın her zamanı Türkiye’de çeşitli yerlerden doğrudan uçuş seçeneği mümkündür. Ayrıca Türkiye’den Stuttgart’a ortalama 2.30 – 3 saat içinde ulaşılabilir. Hava alanına S-Bahn hattı ile gelmek mümkündür. Şehir içi ulaşım tren ve otobüslerle sağlanmaktadır. Diğer şehirlere de yaygın ve düzenli tren hattı sayesinde kolayca gitmek mümkündür. Stuttgart sanayi şehri olduğu için hava kirliliği konusunda hassastır ve vatandaşları toplu taşıma kullanımına teşvik etmeye çalışır.

Almanya Stuttgart’ta Üniversite Eğitimi ve Almanya’da Üniversite Eğitimi ile ilgili olarak detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.