fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi, Almanya’nın Schengen bölgesinde yer alan bir ülke olmasından dolayı 90 güne kadar olan başvurularda C tipi Schengen vizesine başvuru yapılır. 90 günden fazla kalışlar içinse D tipi (Ulusal Vize) başvurusu yapılır.

Öğrenciler Almanya’dan vize almanın avantajını kullanarak Avrupa’da serbest dolaşım hakkına sahip olurlar. Derslerinden arta kalan zamanlarda özellikle hafta sonları rahatlıkla başka ülkeleri gezebilirler.

C Tipi Almanya Vizesi

Almanya’nın Schengen bölgesinde yer almasından dolayı yeşil pasaport sahibi öğrenciler vize başvurusu yapmadan 90 güne kadar Almanya’da dil eğitimi alabilmektedirler. Bordo pasaportlu öğrencilerin ise C tipi vizeye başvurmaları gerekir. Almanya C tipi vize başvurularında vizenin olumlu sonuçlanma ihtimalini arttırmak için, zorunluluk olmamasına rağmen başvuru sahiplerinin geçmişte Almanca için bir eğitim almış olduklarını kanıtlamak çok faydalı olacaktır. Bu eğitim okulda alınan ders şeklinde olabileceği gibi, Almanca kurslarında alınan eğitim de olabilir ve bunlar okuldan alınan transkript ya da dersaneden alınan başarı sertifikası ile kanıtlanabilir. C tipi Almanya dil okulu eğitim vizesi için öğrencilerin vize başvurusundan önce, Almanya’da eğitim alacağı dil okuluna ödemenin tamamının yapılması gerekir. Vize evrakları için hazırlanan dosyanın içine mutlaka ödeme dekontu konmalıdır.

C Tipi Almanya Vizesi, Almanya’da 90 günden fazla kalışlar için uygun değildir ve Almanya’da uzatılamaz, yani uzatılamayan vize türüdür. C tipi Almanya Dil Okulu eğitim vizesi için öğrencilerin vize başvurusundan önce, Almanya’da eğitim alacağı dil okuluna ödemenin tamamının yapılması gerekir. Vize evrakları için hazırlanan dosyanın içine mutlaka ödeme dekontu konmalıdır.

C Tipi Almanya Vize başvuruları İDATA Başvuru Merkezlerinden yapılmaktadır. Başvuru için dosya teslimi yapılır, herhangi bir mülakat söz konusu değildir. Vize başvurusu için hazırlanan evraklar, İDATA Başvuru Merkezinden alınan randevu günü ve saatinde teslim edilir.

D Tipi Almanya Vizesi (Almanya Ulusal Vize)

90 günü aşan başvurularda ise vize kategorisi değişerek D tipi Almanya Vizesi olmaktadır. Ulusal vize dediğimiz bu vize türünde süreç biraz farklılaşmaktadır. D Tipi Almanya Vize başvuruları İDATA Merkezlerinden değil, direkt Almanya Elçiliklerinden ya da Almanya Konsolosluklarından yapılır. Aynı C Tipi Almanya Vizesi gibi evrak teslimi yapılır, ancak kısa bir mülakat söz konusu olabilir.

D Tipi Almanya Vizesinde C Tipi vizeden farklı olarak bloke hesap dediğimiz bir hesap açılarak, öğrencinin Almanya’da bulunduğu süre boyunca masraflarını karşılayabileceğini gösteren, güncel rakamlarla aylık 720 Euro yatırılması gerekmektedir. Bu bloke hesap öğrencilerin Almanya’ya gittiğinde mağdur olmaması ve parasız kalmaması içindir. Almanya’da eğitim aldığı süre boyunca öğrencinin banka hesabından aylık 720 Euro para çekme hakkı vardır.

Vize başvurusundan önce öğrencilerin Almanya’da dil eğitimi alacağı dil okulunun fatura tutarını vize başvurusundan önce mutlaka ödemesi gerekmektedir ve başvuru esnasında ödeme dekontu evrakların arasında yerini almalıdır.

Almanya Ulusal Vize başvurusunda öğrencilerin mutlaka Almanca için geçmişini göstermesi, en az A1/A2 seviyesinde Almancaya sahip olduğunu kanıtlayan bir sertifikanın olması gerekmektedir. Bu vizenin olumlu sonuçlanması için çok önemlidir.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Almanya Vizesi, Fiyatları, koşulları, ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!