fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Almanya Dil Okulu Programları

Almanya Dil Okulu Programları

Almanya Dil Okulu Programları da tıpkı İngilizce eğitim programlarında olduğu gibi çeşitlilik göstermektedir. Her bir öğrencinin amaç ve hedeflerine uygun Almanca Dil Okulu Programı mevcuttur.

Genel Almanca Programı

Genel Almanca Programı öğrencilere haftada 20 ders yani günde 4 ders şeklinde verilir. Program; öğrencilerin gramer, konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerilerini geliştirmesine yönelik dizayn edilmiştir. Öğrencilerin genel olarak var olan Almancalarını geliştirmeleri ya da en baştan dili öğrenmeleri için uygun olan bir program türüdür. Eğer öğrencinin amacı herhangi bir Almanca sınavını geçmek değilse, dilini geliştirmek istiyorsa bu program uygun olanıdır.

Yoğun Almanca Programı

Yoğun Almanca programının Genel Almanca programından farkı; ders saatinin biraz daha fazla olmasıdır. Programın kapsamı genel olarak aynıdır ancak alınan ders saati fazla olacağı için öğrenciler, daha kısa zamanda daha hızlı dil gelişimi sağlayabilmektedir. Dil okullarına göre değişmekle birlikte haftalık 25, 28 ya da 30 ders şeklinde organize edilmektedir. Almanya’daki bazı dil okullarının Yoğun İngilizce Programlarında seçmeli dersler olabilmektedir. Yoğun Almanca programı biraz daha politika, bilim ve kültür gibi farklı konularda da kelime dağarcığını geliştirebilecek bir program türüdür.

Bire – Bir Almanca Programı

Bire- Bir Almanca Programında öğrenciler öğretmenlerden özel ders almaktadır. Bu program tek başına tercih edilmemektedir, öğrenciler Genel Almanca ya da Yoğun Almanca programlarına ek olarak bire bir dersler alıp Almancalarını geliştirmeyi hızlandırmaktadır ve eksik olduklarını düşündükleri konulara yoğunlaşabilmektedir.

Akademik Amaçlı Almanca Programı

Genellikle Almanya’da üniversite okumayı ya da yüksek lisans yapmayı planlayan öğrenciler için uygun olan program türüdür. Öğrencilerin akademik anlamda dil becerilerini geliştirmelerine yönelik ders müfredatıyla eğitim verilir. Haftalık 28 ya da 30 ders şeklinde, yoğun eğitim şeklinde düzenlenmiştir.

İş İçin Almanca Programı

Öğrenciler İş için Almanca programı ile resmi iş yazışmaları, iş ile ilgili telefon görüşmeleri, sunum hazırlama ve sunum yapma vb konularda kendilerini geliştirir. Haftada 20 ders Genel Almanca eğitimine ek olarak haftada 8 ya da 10 ders İş için Almanca eğitimi verilmektedir. İş için Almanca programı için dil okullarının talep ettiği bir dil seviyesi bulunmaktadır. Bazı dil okulları için Intermediate seviyesi yeterli olurken, bazı okullar en az Upper – Intermediate seviyesi istemektedir. İş için Almanca programı öğrencileri profesyonel hayata hazırlarken, hali hazırda çalışan iş adamları ve iş kadınlarının da kendilerini geliştirmelerini sağlamaktadır.

TestDaf Hazırlık Programı

TestDaf Programı, Almanya’da üniversite okumak ya da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencileri TestDaf sınavına hazırlayan programdır. TestDaf sınavı tıpkı TOEFL ya da IELTS gibi uluslararası geçerliliği olan, yetkili sınav merkezleri tarafından yapılan bir sınavdır. Almanya’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin sınavdan TestDaf Seviye 4 skorunu almalıdır.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Almanya Dil Okulu Programları, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!